UNUTMAYACAĞIZ.

UNUTMAYACAĞIZ.

Şubatçıların hâlâ aramızda olduğuna ve bir yere gitmediklerine dikkat çeken atasehir.tv imtiyaz sahibi Nejmettin YILDIRIM ellerine güç geçtikleri takdirde bu gücü daha fazla kullanacaklarının altını çizdi. YILDIRIM 28 Şubat 1997  yılında ülkede yapılan post modern darbenin yaklaşan yıldönümü münasebetiyle ATAŞEHİR.TV ‘ye  açıklamalarda bulundu. 28 Şubat’ın üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen hâlâ insanların mağduriyetinin devam ettiğini […]

Şubatçıların hâlâ aramızda olduğuna ve bir yere gitmediklerine dikkat çeken atasehir.tv imtiyaz sahibi Nejmettin YILDIRIM ellerine güç geçtikleri takdirde bu gücü daha fazla kullanacaklarının altını çizdi.

YILDIRIM 28 Şubat 1997  yılında ülkede yapılan post modern darbenin yaklaşan yıldönümü münasebetiyle ATAŞEHİR.TV ‘ye  açıklamalarda bulundu.

28 Şubat’ın üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen hâlâ insanların mağduriyetinin devam ettiğini belirten Yıldırım 28 Şubatçıların hâlâ aramızda olduğuna ve bir yere gitmediklerine dikkat çekerek, ellerine güç geçtikleri takdirde bu gücü daha fazla kullanacaklarının altını çizdi.

İslami kimliklerinden ve düşüncelerinden ötürü cezaevinde olanları hatırlatan Yıldırım, o süreçte yaşanan mağduriyetlerin artık tarih sahnesinden bütünüyle silinmesi gerektiğini kaydetti.

28 Şubat döneminde kanayan yaraların halen sarılmadığına, bir kısım yaraların hâlâ kanamaya devam ettiğine vurgu yapan Yıldırım, zaman zaman kamuoyunda 28 Şubat sürecini hatırlatan bazı uygulamaları görebildiklerine dikkat çekti.

28 Şubat’ın tam anlamıyla bitmediğini ve halen eski günlerin özlemi içerisinde olanların olduğunun altını çizen Yıldırım, “28 Şubatçılar hâlâ aramızda, bir yere gitmediler. Yarın güç tekrardan ellerine geçtiği takdirde bunu daha fazla kullanmak isteyeceklerdir. Yine aynı şeyleri yapmak isteyeceklerdir.” diyerek uyarılarda bulundu.

“O dönemde cezaevine giren insanlar hâlâ cezaevinde”

YILDIRIM, “28 Şubat’ın üzerinden 24 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hâlâ insanların mağduriyeti devam ediyor. Bir kısım insan hâlâ cezaevindedir. O dönemki yargılamaları hatırlarsınız, çok güzel yargılamalar değildi.
28 Şubat sürecinde  İnsanlara sırf görüşlerinden dolayı, kendilerine benzemedikleri için ağır cezalar verildi.
Bu yargılamalar sonucunda o dönemde cezaevine giren insanlar hâlâ cezaevinde. Bir şekilde bu insanlara çözüm bulmak gerekiyor.

28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerinin artık giderilmesi gerekiyor.” dedi.

“Bu sürecin tamamen tarih sahnesine gömülmesi gerekiyor”

Halen o dönemin kanayan yaralarının sarılmadığını ifade eden YILDIRIM “28 Şubat döneminde üniversitelerde ikna odaları kuruluyordu.

İnsanların zorla başları açtırılıyordu.

Dini vecibelerin yerine getirilmesi engellenmeye çalışılıyordu.

Bin yıl sürecek denilen süreç erken bitti ama halen o dönemin kanayan yaraları sarılmadı.

Bir kısım yaralar hâlâ kanamaya devam ediyor. Bu sürecin bir an önce artık tamamen tarih sahnesine gömülmesi gerekiyor.

Öte yandan zaman zaman kamuoyunda 28 Şubat sürecini hatırlatan bazı uygulamalar görebiliyoruz. İşte, gözaltında nezarette bazı başörtülü bayanların başlarının açtırılmak zorunda bırakılması gibi… Bunlar artık tamamen silinmesi, bir an önce sona ermesi gerekiyor.” diye konuştu.

“Halen eski günlerin özlemi içerisinde olanlar var”

28 Şubat zihniyetinin  tamamıyla ortadan kaldırılması gerektiğini aktaran YILDIRIM

BU ZİHNİYETE FIRSAT VERİLMEMELİ

Artık bu süreçlerin geçmesi gerekiyor.

Geçmişin yaralarının sarılması, eski mağduriyetlerin giderilmesi ve 28 Şubat türü şeylerin tarih sahnesine gömülmesi gerekiyor.

28 Şubat’ın yüzde yüz bittiğini söyleyemeyiz.

28 Şubatçılar hâlâ aramızda, bir yere gitmediler. Yarın tekrar güç ellerine geçtiği takdirde bunu daha fazla kullanmak isteyeceklerdir.

Yine aynı şeyleri yapmak isteyeceklerdir.

Zaman zaman da etkilerini görüyoruz.

Halen eski günlerin özlemi içerisinde olanlar var. Halen 28 Şubat günlerini özlemle ananlar var ama artık toplumumuz o günleri bir daha görmek istemiyor.
O dönemin  başrolde oynayan 28 şubatçı  sözde gazetecileri var. Uğur DÜNDAR , Ertuğrul ÖZKÖK Fatih ALTAYLI  gibi sözde gazeteci müsveddeleri asker botu yaladılar. bunlardan bir tanesi vardkı ki ; Fatih Altaylı müslüman kadın ve kızlara  yaptığı hakaretin cezasını ağır bir şekilde çekmeli. 28 Şubatçı zihniyete
o günden bugüne kinim hala diri ve soğumuyor. Dedi ..

Kaynak:

https://www.atasehirdenhaber.com/yazarlar/unutmayacagiz-13851.html

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

TRCep Urfa Haberleri